25.ročník Akce kola 2017

22. května 2017 v 0:05 | F. |  Hot News 2017
Houba slaví čtvrtstoletí za řídítky..

Blíží se každoroční akce Houba a spol.opět tradičně na Balkán.Hrozně rád čtu Houbičkovy propozice,které mne předem posílá,sám vím z počátků putování týmu Seniortour2000 co to obnáší a jsem rád,že nejsem sám,kterému tahle putovatelská logistika motá hlavuÚžasný.Letos navíc Houba,co by organizátor a pravidelný účastník,slaví čtvrtstoletí této bohulibé činnosti.Blahopřejeme,jen tak dál,mladý muži!Už to mám prostudované,tak si teď počtěte i vy..

Ahoj všichni,dlouho jsem ladil letošní Akci,hlavně její začátek a konec,aby to nějak slušně navazovalo na vlaky a nestrávili jsme moc času na nádražích a přestupy.Prošel jsem všechny možnosti jak na srbské,maďarské a i rumunské straně ohledně spojení s koly a vyšlo mě to,co najdete v příloze.První den se celkem pěkně za 10 hodin dostaneme do Szegedu na maďarsko-srbskou hranici,ale nesmíme moc chlastat,neboť nás v podvečer ještě čeká asi 60 km na kole.
Nelekejte se čísla km u následujícího dne,je třeba projet srbskou Vojvodinou co nejrychleji a neztrácet tam drahocenný čas v absolutní rovině ve výšce 80 mnm...snad nebude foukat proti.Jinak i tento den lze alternativně zkrátit jízdou 2 osobní vlaky o asi 80 km-oficiálně vozí kola,ale jen 2 kusy,je to nějaký motorák...(zejména kdyby pršelo).
Po 2 celkem nezáživných dnech,které nám zpestří asi jen pitelný Jelen, nás čekají už samé skvosty.Nejprve Banát a české vesnice zde,potom rumunské velehory karpatského oblouku,kterými se budeme proplétat 4 dny(jenom v pátek to je taková pahorkatinka bez výraznějšího výjezdu).
Na závěr jsem nastínil 2 varianty dojezdu.
První je dle původního plánu přes Drákulův hrad Bran(vůbec nevím,co od toho čekat???) a pouze 2 vlaky do Prahy.Má to pouze háček v dojezdu večer do Budapesti-buď hledat nějaký hostel,nebo popojet vlakem kousek za město a spát u Dunaje.A taky poslední 2 dny bychom už seděli jenom ve vlaku....
Druhá varianta počítá nedojet až do Brašova,ale v neděli odpoledne sednout na vlak do Aradu a projet si to pod Karpaty zpět vlakem.Vozí oficiálně kola a lze koupit rezervaci přes net.A dokonce má rumunský jídelňák..V pondělí by nás čekalo asi 110 km v rovině opět do maďarského Szegedu a v úterý stejnou cestou 2 vlaky domů...
Já bych asi upřednostnil tu druhou variantu,ale možná po všech kopcích toho budeme mít dost a 2 dny sezení nám vadit nebudou...tak nějak rozhodněte.Popřípadě bychom mohli koupit alespoň rezervace pro kola na obě varianty(řádově stokoruny a jsou nejdůležitější) a rozhodnout se až na místě.
Jízdenky Praha-Budapest-Praha budou stejné v obou případech,celkem budou stát i s kolama cca 1750 Kč.Budu potřebovat vaše adresy a čísla pasu,koukněte,ať ho nemáte prošlý....
Napište všichni a Karel prosím přepošle Ofci
Mějte se H.

Itinerář letošního jubilejního ročníku
Termín:27.květen-6.červen 2017
Rozpis jednotlivých tras:
sobota: vlakem Praha hl.n. 5.49 - Budapest Kel. 12.35, Budapest Ny 13.53 -Szeged 16.15,
dále kolo Roeszke-SRB-Horgoš-Čoka-Padej 62 km

neděle: Novo Miloševo-Bašaid-Sutjeska-Boka-Plandište-Vršac 150 km

pondělí: Bela Crkva-Kaluderovo-ROM-Pojejena-Moldova Veche-Sv.Helena-Gernik 100 km

úterý: Rovensko-Prigor-Iablanita-Baile Herculane 102 km

středa: Tatu-Cerna Sat-sedlo 1400mnm-Campu lui Neag 107 km

čtvrtek: Uricani-Petrosani-sedlo 1571mnm-Voineasa 104 km

pátek: Brezoi-Calimanesti-Suici-Curtea de Arges-Corbeni 105 km

sobota: celý den na sedlo Balea 2042mnm(cca 55 km) a dolů Cartisoara- 89 km
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
neděle: Victoria-Sambata de Sus-Recea-Sinca Veche-Poiana Marului-Bran 99 km
pondělí: Brašov 33 km a vlak Brašov 7.03-Budapest 21.20
úterý : vlak Budapest 9.25-Praha 16.06
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
neděle: Victoria-Recea-Fagaraš a vlak Fagaraš 14.21-Arad 21.56
pondělí: Arad-Sannicolau Mare-HUN-Kiszombor-Kibekháza 102 km
úterý: Szeged 17 km a vlak Szeged 7.45- Budapest Ny 10.07-Budapest Kel 11.25-Praha 18.06

Ilustrační fotografie z pražského odjezdu na loňskou akci,kterému jsem měl čest být přítomen..i když v pracovním/cyklistickém oděvu,tak opravdu jen jako divák,který se přijel rozloučit s kamarádyÚžasný.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Houba | 22. května 2017 v 0:11 | Reagovat

Ahoj všichni,
Akce už klepe na dveře,mám několik novinek.
Předně vlak Fagaraš-Arad,kterým jsme se měli vracet, od 31.května zmizel z nabídky.Nevím přesně,jestli opravdu přestane jezdit nebo jen nějakou chybou zmizel z vyhledávání spojení,ale ani na stránkách rumunských drah prostě není...Byl jsem i v CK Českých drah,kde lze sehnat rezervace na mnoho spojů kdekoliv v Evropě,ale tam rezervace na rumunské vnitrostátní vlaky nelze pořídit ani teď v květnu,kdy to lze na stránkách rumunských.
Nakonec po konzultaci s Melounem a Kuledem jsme to vyřešili tak,že Akce bude projeta přesně dle plánu,ale v opačném směru,protože na 28.5. lze ještě zarezervovat jízdenku a místenku pro kola na vlak Arad-Fagaras.A tak jsem již učinil.Takže sedlo Balea bude pěkně hned na úvod....Hlavní a asi jediné minus této změny je to ,že mezi sobotou 16.30 a nedělí 09.00 je potřeba ujet 105 km Szeged-Arad,takže buď dojezd v sobotu s čelovkama, nebo v neděli budíček ve 4.30!?...Možná oboje..
Všechny elektronické jízdenky vytisknu a vezmu sebou pro všechny z Vás.
Máme komplet jízdenky i kola Praha-Budapest-Praha,rezervaci pro kola Budapest-Szeged-Budapest,rezervaci pro kola a jízdenku Arad-Fagaras.Na místě budete už jen dokupovat jízdenky Budapest-Szeged-Budapest,zpáteční vyjde cca 8000 forintů(cca 650 Kč-nutno mít forinty).Ještě budeme platit za kolo Arad-Fagaraš asi 10 lei(60 kč).
Co se peněz týká,alespoň nějaké Lei je potřeba mít z Prahy.A forinty na vlak asi taky(ty by šly vyměnit i v Budapešti,budeme tam v dobrý čas,ale čeká nás přesun Keleti-Nyugati(3 km) a máme na to něco málo přes hodinu..-znáte to,brašny nandat,brašny sundat,koupit lístek).
V Banátu je naplánován jeden volnější den, to doladíme na místě.
Vlak jede v sobotu 27.5. v 5.49 z hlaváku,sraz v 5.30 pod tabulema.
Tak čus!!!
Houba

2 F. | 27. května 2017 v 17:55 | Reagovat

Tak čau,padavky,už valíte?Chtěl jsem zase letos rozlučkovou fotku na hlaváku jako loni,ale nějak to nevyšlo,tak alespoň všem šťastnou cestu! :-)

3 Houba | 27. května 2017 v 17:58 | Reagovat

[2]:10:08h Ahoj brácho,zatím valíme vlakem do Szegedu,za hodku tam budeme a pak ještě na kole 60km do Rumunska,aby toho pak ráno nebylo moc.Jede nám to zítra z Aradu už v 9h.

4 F. | 29. května 2017 v 20:34 | Reagovat

Díky opět navázané,léty prověřené spolupráci s pí.Houbičkovou,máme i letos zase možnost odebírat Houbovy komentáře z cest.Pár prvních dám dohromady do jednoho komentáře.

Neděle:
Ahoj,tak jsme vse stihli,sedime ve vlaku do Fagarase.Rano budicek 5.45,spali jsme klasicky na zahradce hospody a na rozcvicku 48 km do Aradu.Prijezd na nadrazi v Aradu(160 000 obyvatel) byl hektictejsi,10 minut pred odjezdem.Nechci domyslet,kdybychom jednou zakufrovali...Odpo v 16.45 budeme v srdci Karpat a budeme se priblizovat na Transfagarasan,po ktere bychom zitra meli dobyt dvoutisicove sedlo Balea.Uz se tesim.Pocasi fajn,dole lehce pres 20.H.

Neděle večer:
Tak jsme v cili ve Victorii,dnes nakonec 98 km.Zatim neni doreseny nocleh,podnik je docela nobl...Uz jsme pod horama,koukame od severu na hory,vzdalene jako ze Strby na Tatry.Zitra 45 km a jsme nahore!

Pondělí..dnešní zpráva bude určitě zajímat mé kolegy dobyvatele,pro mne již není překvapením.Ano,náš Houbička se zařadil mezi slavné dvoutisíckáře!Ač několikrát zvaný,divokou kartou na naše alpské cesty poctěný,nespoléhaje na naše zkušenosti a nabídnuté rukavoditelstvo,sám nakonec zdolal tuto magickou metu našeho týmu.Blahopřejeme!
Ahoj,sedlo Balea 2042 m.n.m dobyto!Krasna silnice alpskeho strihu a 29 km poctiveho stoupani nas dovedla na vrchol,start byl 500 m.n.m.Posledni 2 km misty nesjizdne pro snih,ale protlacit to slo.Celou cestu krasne,bohuzel vrchol v mracich,5 st C.Mejte se krasne H.

5 Houba | 30. května 2017 v 15:11 | Reagovat

Ahoj,vcera sjezd z Balea dobry,opet par useku se snehem,ale krasa,na jizni strane tunelu slunce,vyhledy..Spani po 60 km v udoli,mistni nas varovali pred medvedici s 3 mladyma,tak jsme nakonec spali na multifunkcnim hristi,ktere bylo oploceno,takze ok.Dnes azuro a teplo,houpeme se 300-700 m.n.m.Do cile jeste 38 km,sedlo bude az zitra,takze odpocivame.Zdravim H.

6 Houba | 31. května 2017 v 12:10 | Reagovat

Ahoj bracho,tak dnes opet v kopcich,za sebou sedlo 1571 m.n.m,je krasne,tak se pokusim zdolat solo passo Urdele 2240 m.n.m.Pocasi zatim super,bez deste,uvidime..Ahoj H.

7 Houba | 31. května 2017 v 14:27 | Reagovat

Passo dobyto!Ale je tu kosa a zacina krapat,mazu rychle dolu,at je to co nejdele po suche silnici.H.

8 F. | 31. května 2017 v 21:39 | Reagovat

[7]:Bravo,bravo..třikrát bravo,Houbičko! :-)

9 F. | 1. června 2017 v 22:40 | Reagovat

Co jsem se vrátil z lázní,kde jsme s Tonánkem řádili v Rychlebkách na trekových kolech,tak se nyní nějak nemohu srovnat na silničce..trápím se,těžce nastoupané výškové metry jsem na svých oblíbených trasách zatím nezužitkoval.

Ani zde,v serpentinách bavorského příhraničí kolem Velkého Javoru.. https://www.relive.cc/view/1011194022

..ani dnes,na poznávací trase ze Žihle po neznámých silnicích podél řeky Střely,nahoru a dolů až do Plzně. https://www.relive.cc/view/1016061628

10 Houba | 1. června 2017 v 22:43 | Reagovat

Ahoj,tak dnes posledni sedlo pres 1000m,presne 1378 m.n.m.po makadamu.V lese blato,spravna bikerina!Jsme necekane v nejake termalni oblasti,zitra zkusime koupel.Porad pekne,vse klape.Zitra krajane v Banatu. Zdravim H.

11 Houba | 2. června 2017 v 21:45 | Reagovat

Ahoj,tak mame za sebou etapu z Herkulovych lazni do Banatu.Podel Dunaje do ceske vesnice Eibenthal,ceska hospoda u Medveda,super! Potom dle planu do Rovenska,ale prvni defekt,na 105 km odesel Hadrovi stred...Dotlacili jsme ho 10 km do mestecka Berzaska,mistni automechanik se snazil nasilim dostat dovnitr,ale neuspesne.Zustavame 20 km pred Rovenskem,kolo chvilemi jede,ale je to uz asi neopravitelne.Zitra dame s Hadrem Rovensko-Gernik-Sv.Helena pesky.Pa H.

12 Houba | 3. června 2017 v 15:04 | Reagovat

Ahoj,tak jsme vsichni v Rovensku,je tu krasne.Hadrovo kolo je na tom cim dal hure,vule ve stredu ohromna.Ted do dalsi ceske vesnice Gernik asi 15 km,pak po asfaltu sjezd zpet k Dunaji a do Sv.Heleny,kde to budeme muset definitivne rozhodnout.Jednou tydne odvd jezdi bus do Prahy,shodou nahod v nedeli v 6 rano.Mozma bude Hadr uz zitra vecer doma i s kolem.Druha moznost je pouze poslani kola a Hadr stopem a vlakem v nasich stopach...Uvidime.H.

13 Houba | 4. června 2017 v 8:03 | Reagovat

Ahoj,tak jsme se sesli ve Sv.Helene.Hadr si nakonec domluvil odvoz kola v Gerniku,byli tam kluci na 4 kolkach z Chebu.Potom sel pesky do Heleny a rano to bali domu busem.Je ho skoda.Ale stav jeho kola nedovoluje jine reseni.Dnes v Banatu nadherne,mistni mluvi krasnou cistou cestinou..Mejte se H.

14 F. | 4. června 2017 v 8:17 | Reagovat

[13]: To jsou zprávy!Byl jsem zvědavý,jak to vyřešíte a budete pokračovat dál-Hadra je mi taky líto,dovedu si představit,jak mu asi je,a co se mu honí hlavou,když teď kouká z okna autobusu cestou domů..pozdravuju zbytek bandy a držím palce dál :-)

15 Houba | 4. června 2017 v 11:19 | Reagovat

[14]: Ahoj,neslo to jinak.Prave jsme prejeli do Srbska,blizime se k Bele Crkvi.Je tu jasno a 30 st.Dnes dame 150 km v rovince,snad najdeme i koupani.Mej se H.

16 pí.Houbičková | 5. června 2017 v 21:47 | Reagovat

Ahoj Fando,omlouvám se,ještě zpráva ze včera:
Ahoj,tak jsme v poradku v Srbsku,rano jeste jeden kopecek,ale od Vrsacu(95.km) uz rovina jako stul.Jedna koupacka u Bele Crkvi,je tu okolo 30 st,nastesti vychodni vitr do zad,takze cely den jedeme 28 az 35 km/h!Dnes skoro 160 km!A ani hospody nevynechavame... :-)

17 Houba | 5. června 2017 v 21:49 | Reagovat

Tak asi posledni:
Ahoj,tak jsme uspesne projeli Vojvodinou, 137 km.Dnes nebyl takovy hic,honi se tu bourky,tak jsme nakonec vzali za vdek privatem...Ted davame pivko a jdeme brzy do peri,rano musime vstavat v 5,do Szegedu to je 35 km a v 8.45 nam jede vlak,tak abychom ho nehonili jako v Aradu..Tesim se domu.Pa H.

18 F. | 5. června 2017 v 22:04 | Reagovat

[17]: Zdar brácho,jste borečci,jeden jako druhej,máte můj respekt a obdiv.Zdravím všechny a zítra dobře dojeďte,ahoj F.

19 Houba | 5. června 2017 v 22:07 | Reagovat

[18]: Fando,dik,ted jsem to pocital a na Akci mam natoceno pres 1150 km! Uctyhodny vykon,vid?Parta statecna,ani 300 km za posledni 2 dny je nezlomilo...Tak zitra doma.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama