Fotomomentky z 3.dne

16. září 2014 v 15:35 | F. |  Bylo nebylo 2014
Furkapass a Rhónský ledovec..

Za námi dole Realp a po pár serpentinách stoupání symbolický památníček k filmu Goldfinger s Jamesem Bondem,který se ve zdejších exteriérech natáčel.Na odpočívadle pár fotografií z téhož identického místa,odkud se Sean Connery rozhlížel dolů do údolí..Předlouhé stoupání za námi,ale nenechte se zmást nápisem na osamělém hotýlku-ještě zbývá kilometrová,mírně klesající cílová rovinka k vrcholové ceduli.Z této strany vypadá hotýlek romanticky,ač mírně omšele.Z druhé strany vchod zakryt nevkusným závětřím ze skla a nerezových plátů a asijští nájemci/majitelé nám místo výšivky nabízejí jen samolepící vizitku hotelu.Pro odměnu,nášivku,musíme klesnout ještě 2km dolů k hotelu Belvedere a naproti v prodejně suvenýrů konečně ukojit svou úchylku.


Prodejna suvenýrů je spojena zadním vchodem s placeným vstupem na vyhlídkový okruh k Rhónskému ledovci.Počasí se již tradičně začalo horšit,poprchávalo a od ledovce vanul opravdu ledový chlad..


A pro mé letos nepřítomné kolegy z vysočanského týmu nabízím opačný pohled,než jsme měli možnost vidět minulý rok při SeniorTour Jungfrau 2013 z vrcholu Grimselpassu-serpentiny dolů do Gletsch a stoupání na Grimselpass..


Déšť,ledový vítr,potoky vody přes cestu,převalující se mlha a nakonec duha nad námi,to byla zpáteční cesta dolů do Realpu a Andermattu..


I v přetrvávajícím dešti jsme si v Realpu nedokázali odříci návštěvu nádraží a depa kolejových vozidel parní dráhy DFB pod širým nebem.Špacír určitě zná..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama