Zlý časy se vydařily

8. prosince 2010 v 13:24 | F. |  Bylo nebylo 2010
A je po večírku...

ss

Po mírně hektické směně/..jak jinak v poslední době,že?/,která se s příchodem nových kolegů začíná měnit na směnu mírně kalamitní,předáváme s Vinogurmánem vysočanské otěže Emilovi s Džungříkem.Čekáme na Houbu s Černochem a těšíme se do Zlých časů na vysočanský vánoční večírek.A aby nám to čekání lépe uběhlo,tak si pouštíme starého Fats Domina a jeho I´am Ready...
My už jsme taky ready,tak vyrážíme...Kdybych předem věděl,že akce dopadne tak dobře,jak dopadla,tak se večírek mohl jmenovat spíše mikulášský..termín tomu přesně odpovídá..a dal by se stihnout ještě jeden termín na posezení vánoční,blíže Štědrému dni.Ale jednak už v minulém příspěvku zveme kamarády na večírek vánoční,tak název měnit nebudeme a za druhé by vypadalo divně,že zrovna já se namlsal a navrhuji zvyšovat intenzitu návštěv pohostinských zařízení..to bych asi překvapil i naše obětavé organizátory akce.
Jsem rád,že se soupiska učinkujících rozšířila o Ivánka a hlavně Černocha,se kterým si stále dojednáváme posezení,ale vždy jsou okolnosti proti nám.Na jaře Zdeněk najíždí kilometry ve Španělsku,v létě má závody a pravidelné směny a na podzim míří do lázní.Až letošní zimní kalamita a Houbova role zprostředkovatele zavážila.Minusem je neučast Tonyho/příprava na rockový koncert/,Anatol je omluven z rodinných důvodů,Emil s Džungříkem mají noční a Zdenička nepije pivo..na další akci si ale židli zamlouvá..terasa na Mojito párty u Vinogurmána je bohužel stále ještě pod sněhem.
Zleva:Senoš,Vinogurmán,Broskvička,já,Ivánek,Dusič,Houba,Železný Karel a Černoch.
Myslím,že výběr jednotlivých fotek dostatečně zdokumentuje pondělní náladu všech zúčastněných a uvidíme snad i v Komentářích,jak se akce líbila,jak se postižení dostali domů a jejich přijetí rodinnými příslušníky a okolím.Omluvte kvalitu fotek,poplatnou večerní atmosféře,skromnosti učinkujících,ale někdy i nekázni mých kolegů a množství čárek na účtence.Veškerá fotodokumentace ve skutečně syrové formě zde.

Již po pár minutách se u Vinogurmána projevila únava z náročné denní směny.To  Energizer Senoš vypadal,jako když se chodí na záchod polévat živou vodou a vyměňovat baterky..večírek začíná!

Jsem tomu rád,že konverzace nesklouzla opět jen na drážní a pracovní problematiku,ale spektrum probíraných témat zahrnulo veškeré naše zájmy a aktivity:cyklistiku,zimní přípravu na letní výpravy,důchodové aktivity,dále naše bolesti,diagnózy a s tím spojené bonusy našich zdravotních pojišťoven,letošní možnosti nadúrody slámového vína,majitelé Dacie a Forda se trumfovali nabídkou okrasných řadících pák,řešila se i genderová otázka:"Může být dohazovačem i muž?"Z fotky to není patrné,ale právě graduje Houbův monolog o výhodách resp.nevýhodách běžeckých lyží s tzv.protismykem.Jsem rád,že se diskuze nezúčastnila Houbičkova žena Petra,která má na "šupináče"velice,ale velice radikální názor.Péťo ahoj,zdravím Tě..chci si pořídit Fischer CarbonHybridSkateClassic Waxfree,tak letos prosím na Šumavu nejezdi ať se radši nepotkámeKarel s nostalgií vzpomíná,jak běžel před válkou Jizerskou 50 s Hančem a Vrbatou na jasanových prkýnkách a skluznice mazal slivovicí...Chotěboř 12°
Tambor 12°polotmavý
Kocour IPA Samuraj
Kvasar 14°světlé s medem
Krakonoš 10°
Chýně červený ležák
Zvíkov Zlatá labuť 13°
Kozlíček Horní Dubenky 14°
Zabiják z Nuslí 17°
...náš pivní mogul,který má šanci stát se maskotem kteréhokoliv minipivovaru,odchází...nevím,ale takhle Senošu netrefíš na tramvaj.


To není Mick Jagger..to jen Houba svérázně hodnotí značku ze svého portfólia.
Tady s Černochem a Broskvičkou.
Ivánku,dej si ještě jedno..!První odešli Senoš s Ivánkem,já jsem tam společnost taky zanechal a spěchal na poslední spoj do Plzně.V dobré náladě jsem koukal z tramvaje do liduprázdných ulic,pozoroval víření sněhu kolem zářících pouličních lamp a asi i chvílemi dřímal.Zdálo se mi,že vidím na zastávkách dobíhat samé Mikuláše a už už jsem chtěl zmáčknout znamení k řidiči.Vystoupil jsem radši u Anděla a na nádraží došel pěšky.Doma v Plzni před druhou hodinou,ještě jsem hrabal sníh,aby toho nebylo ráno moc a který stále padal.Dostávám ze sebe zbytky alkoholu,adrenalinu,endorfinu a smradlavýho nikotinu.Najednou jsem čilý,tak ještě zvládám fotky a v půl čtvrté do postele.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Houba | 8. prosince 2010 v 14:43 | Reagovat

Tak večírek byl vynikající,článek z Fandova břitkého pera snad ještě lepší...Kam ty na to chodíš,spousta rádoby pisálků se musí červenat.Určitě to budeme muset brzy opakovat,chuťové pohárky se již tetelí při pomyšlení na tu spoustu znamenitých piv.....

2 F. | 8. prosince 2010 v 15:25 | Reagovat

Jako relevantní a přijatelnou omluvu za pondělní neúčast přeposílám Tonyho mail: Vítám Vás, přátelé českého bigbítu. Jistě jste netrpělivě čekali :-) na mé ohlasy ze dvou navštívených akcí během jediného týdne. V pátek 3.12. vystoupili v Lidovém domě v Praze Kbely smíšené kapely Vítkovo kvarteto + Veteráni studené války s frontmanem Jirkou Růžkem a s bezmála 25let prověřeným repertoárem- www.vitkovokvarteto.cz  Na tomto klasickém bigbítovém nářezu ( ukázka v odkaze na rajce konci )Vás zastupovala Ivet a z železničářskocyklistického klanu Petr "Kikin" Kindl se svoji partou.Pro zájemce mohu dodat DVD se 120minutovým kvalitním záznamem z velkolepého koncertu Vítkova kvarteta+Veteránů z pražské Lucerny, nebo si jej můžete stáhnout z www.Uložto.cz
Ze zcela jiného soudku byl včerejší koncert v pražském Paláci Akropolis ( beznadějně vyprodán ),pojatý jako oslava 60tin Luboše Pospíšila www.lubospospisil.cz,kde zahrál se svoji skupinou 5P a kam mu přišly pogratulovat, zahrát a zazpívat skutečné osobnosti české hudební scény ( tak, jako za komančů i nyní na obrazovkách televize málo vídaných - snad tuto bilanci vylepší ČT, která pořizovala záznam z této akce ).Fota a videa v odkaze.Zúčastnili se též Pepík "Panáček",Ivet a na poslední chvíli odřekl Petr "Šedý Vlk"/nemoc/.  Odkaz na rajce :
http://tthhoonnyy.rajce.idnes.cz/Vitkovo_kvarteto,_Lubos_Pospisil_5P/

Tak do nového ro(c)ku ať žije artrock! Tony.

3 Vinogurman | 8. prosince 2010 v 20:40 | Reagovat

No akce velmi vydařená a článek je jako vždy excelentní. Mohl by směle konkurovat svému jmenovci Karlovi.Jen malá poznámka, nebyla to únava, ale psaní sms. Žádná únave se nekonale, jelikož jsem byl i přes údiv některých v poslední skupince odcházejících. A pivo bylo jako křen a i ten ocásek po višních a dalším ovoci jsem tam našel :-).

4 ivča | 11. prosince 2010 v 13:11 | Reagovat

Fanoušku,to setkání se opravdu vydařilo,byl jsem překvapen tvoji konzumací pěnivého moku.Škoda, že jsme se Senošem měli další den denní.Všichni byli milí a přátelští a hlavně Dusítko mě velmi potěšil.Jen tak dál................

5 Dusič | 13. prosince 2010 v 20:29 | Reagovat

Týden poté vás všechny zdravim!!! Také já vzpomínám, jak nám tehdy bylo- parádní setkání, s některými prvně, se druhými po několikáté, suprový pivo a výborná klobka. Organizátorům a všem ostatním děkuji za super večer a těšim se na příští, velikonoční?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama